192.168.1.1

Artykuły

Co to jest adres IP, co trzeba wiedzieć o IP, gdy zajmujesz się hostingiem?
Czy wiesz, czym jest adres IP i do czego służy? Jakie są rodzaje tego typu sieciowych identyfikatorów? Czy można zmienić adres IP i jak wpływa on bezpieczeństwo oraz pozycjonowanie strony internetowej? Sprawdź, co warto wiedzieć o nim przy usługach hostingowych..

Technologia w Prognozowaniu Burz
W dzisiejszych czasach technologia odgrywa kluczową rolę w wielu dziedzinach naszego życia, w tym także w prognozowaniu pogody. Prognozowanie burz, ze względu na ich potencjalnie katastrofalne skutki, jest szczególnie istotne.

Jakie obowiązki narzuca dyrektywa maszynowa 2006/42/WE na producentów?
W kontekście rosnącej automatyzacji i globalizacji, dyrektywa maszynowa 2006/42/WE odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa maszyn na rynku Unii Europejskiej. Jest to fundamentalny akt prawny, który ustanawia zasady bezpieczeństwa oraz ochrony zdrowia, jakie muszą spełniać maszyny wprowadzane do obrotu.

Twórcy Internetu
Rozwój internetu jest wynikiem współpracy wielu wybitnych ludzi, które przyczyniły się do stworzenia technologii i protokołów, na których dzisiaj opiera się globalna sieć. Wśród tych postaci znajdują się naukowcy, inżynierowie, oraz przedsiębiorcy, którzy swoimi innowacjami i kierunkiem badań zrewolucjonizowali sposób, w jaki komunikujemy się i dostęp do informacji. Poniżej przedstawiam kilka kluczowych osób, które miały niezaprzeczalny wpływ na rozwój internetu.

Jak zabezpieczyć swoją stronę internetową?
Sprawne działanie strony internetowej jest konieczne do jej rozwoju. Jednak regularne optymalizowanie to nie wszystko. Właściciel witryny powinien zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo. Jak zrobić to skutecznie? Co warto wiedzieć na ten temat? Dowiedzmy się więcej o zabezpieczeniu strony internetowej.

SEO a personalizacja treści: Jak dostosować content do oczekiwań użytkowników?
Żyjemy w czasach, w których personalizacja stała się nie tylko trendem, ale koniecznością w dziedzinie marketingu internetowego. Jednym z najbardziej wyrazistych przykładów tej tendencji jest pozycjonowanie lokalne. Użytkownicy internetowi coraz częściej szukają bowiem informacji czy usług dostosowanych do ich lokalizacji. Za to wyszukiwarki takie jak Google, doceniają strony, które oferują treść dostosowaną do oczekiwań odbiorców, nagradzając je wyższymi pozycjami w wynikach wyszukiwania.

Jak modernizacja Twojego systemu alarmowego może zwiększyć bezpieczeństwo Twojego domu lub firmy?
Najskuteczniejszym odstraszaczem na złodziei są skuteczne systemy alarmowe, które są skrupulatnie dobrane do rozmieszczenia budynku. Stara instalacja alarmowa zazwyczaj ogranicza się do włączenia sygnału dźwiękowego, który obecnie nie stanowi praktycznie żadnej ochrony przed włamaniem. Dlatego też warto pomyśleć o zmodernizowaniu systemu alarmowego w taki sposób, aby dawał poczucie bezpieczeństwa, zadowolenia i nie był źródłem narastającej frustracji.

Miernik tłumienia optycznego - jak go używać w instalacjach światłowodowych?
Chcesz ocenić wydajność i jakość instalacji światłowodowej? W takim razie miernik tłumienia optycznego jest narzędziem, bez którego się nie obędziesz. Przygotowaliśmy dla Ciebie artykuł, z którego dowiesz się więcej na temat tego w jaki sposób działa to urządzenie, a także jak poprawnie z niego korzystać.

Dlaczego Naprawa Twojego iPhone'a Może Być Najlepszym Wyborem
Każdy z nas zna to uczucie - nagłe uderzenie paniki, kiedy nasz ukochany iPhone ląduje na ziemi. Często kończy się to uszkodzonym ekranem lub aparatem. Naprawa w profesjonalnym serwisie może być odpowiedzią na te problemy.

Co to jest hosting stron internetowych? Definicja, rodzaje
Czym jest hosting stron internetowych? To pytanie, które wielu właścicieli stron zadaje sobie, gdy decyduje się na wejście do świata internetu. Hosting to usługa, która zapewnia przestrzeń na serwerze do przechowywania danych i umożliwia udostępnianie strony internetowej w sieci.

Praca na stojąco – zalety i wady tego rozwiązania
Wraz z rozwojem Internetu coraz więcej osób wykonuje pracę wymagającą użycia komputera. Zazwyczaj wiąże się z tym praca siedząca. Na szczęście zwiększa się także zainteresowanie naszym zdrowiem i poprawą higieny pracy.

Dlaczego pozycjonowanie stron internetowych jest tak ważne?
Marketing internetowy dla wielu właścicieli firm jest nie lada wyzwaniem. Pozycjonowanie należy do jednego z jego najpotężniejszych narzędzi. Mowa tutaj o działaniach, które mają na celu zwiększenie pozycji strony firmowej w wynikach wyszukiwania.

Seagate IronWolf – czy warto zdecydować się na ten dysk?
Seagate to jeden z największych producentów pamięci do komputerów. W ofercie amerykańskiej firmy znajdziemy m.in. Seagate IronWolf. To specjalna seria dysków HDD, opracowana z myślą o serwerach NAS, wykorzystywanych do przechowywania dużych ilości danych.

Profesjonalne polskie centrum danych - jak wybrać?
Zależy Ci na znalezieniu profesjonalnego Data Center, w którym Twoja firma mogłaby przechowywać wszystkie dane w jak najlepszych i najbezpieczniejszych warunkach? Wybór właściwego centrum danych to bardzo istotna kwestia, mająca wpływ na bezpieczeństwo każdego przedsiębiorstwa.

Lokalizacja po IP - czy wiedzą, gdzie jestem?
Czy wiesz, że w trakcie połączenia np. ze stroną internetową transmitowany jest adres IP twojego urządzenia. Istniają bazy danych umożliwiające identyfikowanie lokalizacji po adresie IP. Czasem wykrywana lokalizacja jest bardzo precyzyjna, a zaczem kompletnie nietrafiona.

Logowanie do Airbox
Jeżeli chcesz zalogować się do Airbox i zachowałeś oryginalną konfigurację, to wybierz adres 192.168.1.1.Jeżeli jednak zmodyfikowałeś ustawienia sieci i nie pamiętasz, jakie są ustawienia, to możesz skorzystać ze standardowych, typowo wybieranych adresów...

Ochrona danych osobowych w systemach informatycznych
Dane w systemach informatycznych firmy powinny być chronione z trzech głównych powodów. Pierwszym z nich jest ochrona firmowych danych przed ich utratą. Część osób nie do końca zdaje sobie z tego sprawę, ale dane te są ogromną, choć często niewymierną pod względem finansowym, wartością, o krytycznym dla działalności firmy charakterze. Utrata danych bez możliwości ich odtworzenia, oznacza co najmniej poważne kłopoty, straty finansowe, utratę reputacji, a niejednokrotnie kończy się upadkiem firmy. Drugim powodem, dla którego należy chronić firmowe dane jest poufność informacji.

Jak ustawić VPN na routerze? Instrukcja krok po kroku
Ustawienie VPN na routerze jest prostym sposobem na zabezpieczenie całego połączenia z internetem w domu lub sieci. Dzięki temu wszystkie urządzenia podłączone do routera będą chronione przed cyberatakami i niebezpiecznymi witrynami internetowymi. VPN pozwala także na zachowanie anonimowości w sieci oraz dostęp do zasobów, które są normalnie niedostępne w danym regionie. W tym artykule przedstawimy krok po kroku, jak skonfigurować połączenie VPN na routerze.

Jaki adres wybrać dla sieci prywatnej?
Kiedy konfigurujemy naszą sieć Wifi możemy skorzystać z domyślnych ustawień. Jeżeli jednak chcemy zmodyfikować adresowanie, mamy na to szereg możliwości. Internet Engineering Task Force (IETF) zaleciło Internet Assigned Numbers Authority (IANA) zarezerwować następuję trzy zakresy adresów IPv4. Mamy więc spore możliwości - możemy w szczególności skorzystać z zakresu, który pozwoli nam podłączyc więcej urządzeń....

Czym są sieci typu Mesh?
Bezprzewodowe sieci radiowe typu mesh zostały pierwotnie opracowane do zastosowań wojskowych, tak aby każdy węzeł mógł dynamicznie służyć jako router dla każdego innego węzła. W ten sposób, nawet w przypadku awarii niektórych węzłów, pozostałe węzły mogły nadal komunikować się ze sobą i, w razie potrzeby, służyć jako uplinki dla innych węzłów.

Czym się różnią router, bridge, repeater i access point?
Nasze routery mogą pełnić wielę funkcji - zarówno związanych z udostępnianiem sieci, bezpieczeństwem, ale również w zakresie przyśpieszenia transmisji lub odostępnienia ich w dalszych lokalizacjach.

Polecane powiększacze zasięgu WiFi w 2022
Przejrzeliśmy polecane przez zachodnie redakcje powiększacze zasięgów, aby wybrać kilka modeli, które warto rozwazyć przy najbliższych zakupach...

Na czym polega atak słownikowy?
Atak słownikowy polega na wypróbowaniu wszystkich ciągów znaków z przygotowanej wcześniej listy. Takie ataki początkowo wykorzystywały słowa znalezione w słowniku (stąd określenie atak słownikowy), jednak obecnie w otwartym Internecie dostępne są znacznie większe listy zawierające setki milionów haseł odzyskanych z przeszłych naruszeń danych....

Polecane routery w 2022
Przejrzeliśmy polecane przez zachodnie redakcje routery, aby wybrać kilka modeli, które warto rozwazyć przy najbliższych zakupach...

Zagrożenia dla sieci bezprzewodowych
Sieci bezprzewodowe są bardzo powszechne. Niestety nie każda z nich jest zabezpieczona w sposób odpowiedni oraz czasem może się zdarzyć, że będziemy celem ataku hackera. Poniżej lista kilku metod, z którymi się możemy spotkać...

Czym jest WI-FI Direct?
Wi-Fi Direct stało się standardową funkcją w smartfonach i przenośnych odtwarzaczach multimedialnych, a także w telefonach funkcyjnych. Proces dodawania Wi-Fi do mniejszych urządzeń przyspieszył i obecnie można znaleźć drukarki, aparaty fotograficzne, skanery...

Czy stelaż biurka elektrycznego udźwignie ciężki, drewniany blat? Sprawdzamy!
Wraz ze wzrostem świadomości ergonomicznej pracowników, rośnie popularność biurek elektrycznych. Coraz częściej pojawiają się one nie tylko w biurach, ale również w prywatnych domach i mieszkaniach. Konstrukcja każdego biurka elektrycznego obejmuje dwa podstawowe elementy: blat oraz utrzymujący go, regulowany stelaż.

Czym są sieci ad-hoc?
Bezprzewodowa sieć ad hoc (WANET) lub mobilna sieć ad hoc (MANET) jest zdecentralizowanym rodzajem sieci bezprzewodowej. Sieć jest ad hoc, ponieważ nie opiera się na istniejącej wcześniej infrastrukturze, takiej jak routery w sieciach przewodowych lub punkty dostępu w sieciach bezprzewodowych...

Zabezpieczenia sieci bezprzewodowych
Przez lata trwa wyścig pomiędzy tymi, którzy starają się zabezpieczyć sieć bezprzewodową, a tymi, którzy te zabezpieczenia chcą złapać. Na skutek tego pojawiają się nowe techniki i protokoły zabezpieczeń, które oferują co raz większy poziom ochrony naszych sieci....

Copyright © 2017-2019 192-168-1-1.pl | Redakcja | Polityka Prywatności