192.168.1.1

Polecane routery w 2022

Przejrzeliśmy polecane przez zachodnie redakcje routery, aby wybrać kilka modeli, które warto rozwazyć przy najbliższych zakupach.

Tom's Hardware

Najlepszy ogólnie: Asus RT-AX86U

Ta potęga Wi-Fi 6 zapewnia duże prędkości, które w testach redakcji zbliżyły się do 1Gbps przepustowości. Co więcej, był w stanie przetransmitować swój sygnał przez ściany i między piętrami, co czyni go świetną opcją dla tych, którzy nie chcą lub nie potrzebują routera typu mesh. Posiada również wspaniałe wsparcie gier, wiele możliwości dostosowania i dożywotnią ochronę przed włamaniami i złośliwym oprogramowaniem.

Najlepszy router mesh: Netgear Orbi WiFi 6E (RBKE963)

Ten czterozakresowy router sieciowy Wi-Fi 6e może pokryć nawet 800 m2 za pomocą stacji bazowej i dwóch satelitów. W odległości 5 metrów zapewnił przepustowość ponad gigabit na sekundę, pierwszy router typu mesh, który to zrobił to w testach redakcji. Netgear oferuje próbne subskrypcje oprogramowania zabezpieczającego Armor, które obejmuje antywirus Bitdefender; minusem jest krótkie wsparcie techniczne (wynoszące 90 dni)

NBC News

Najlepszy router mesh dla większych powierzchni: Amazon Eero Pro 6 Mesh Wi-Fi System

Istnieje wiele rzeczy, które mogą wpływać na szybkość Wi-Fi, ale jeśli mieszkasz w większym domu, jest prawdopodobne, że Wi-Fi po prostu nie sięga wystarczająco daleko do rogów domu. W takich przypadkach, pojedynczy router może nie wystarczyć, nawet jeśli jest wysokiej klasy - zamiast tego, mesh Wi-Fi jak jak Amazon Eero Pro może być doskonałym rozwiązaniem. Zamiast pojedynczego routera, otrzymujesz wiele jednostek wyposażonych w Wi-Fi 6, które inteligentnie komunikują się ze sobą, aby pokryć cały dom.

Najlepszy: Netgear Nighthawk AX12 (AX11000) Tri-Band Wi-Fi 6 Router

Zdaniem redakcji, jest to jeden z najszybszych routerów, jakie można kupić dzięki połączeniu Wi-Fi 6 i anten trójpasmowych. Ten 12-strumieniowy router obejmuje do 200 metrów kwadratowych i do 50 urządzeń może go używać w tym samym czasie do przesyłania filmów i gier lub pobierania/transferu plików z prędkością do 10,8 Gb/s. Jest to kosztowna inwestycja, ale użytkownicy chcący skorzystać z pełni przepustowości w każdej części domu, powinni ją rozważyć.

WireCutter

TP-Link Archer AX50

TP-Link Archer AX50 jest niedrogi, a mimo to może obsługiwać coraz większy wybór laptopów i urządzeń inteligentnych, przewyższając wydajnością routery, które kosztują dwa razy więcej. Jest ogólnie szybki i zdolny do osiągania dużych zasięgów, ma niewielkie opóźnienia, nawet gdy sieć jest zajęta, i jest doskonałym wyborem, jeśli masz plan usług internetowych o wysokiej wydajności. Jest kompatybilny z Wi-Fi 6, najnowszym standardem bezprzewodowym, i posiada wbudowane zabezpieczenia w postaci dożywotniej subskrypcji aktualizacji.

Więcej artykułów

Copyright © 2017-2019 192-168-1-1.pl | Polityka Prywatności | Redakcja