192.168.1.1

Czy stelaż biurka elektrycznego udźwignie ciężki, drewniany blat? Sprawdzamy!

Wraz ze wzrostem świadomości ergonomicznej pracowników, rośnie popularność biurek elektrycznych. Coraz częściej pojawiają się one nie tylko w biurach, ale również w prywatnych domach i mieszkaniach. Konstrukcja każdego biurka elektrycznego obejmuje dwa podstawowe elementy: blat oraz utrzymujący go, regulowany stelaż. Możemy kupić od razu gotowy mebel, by nie przejmować się kompatybilnością elementów albo skompletować stelaż i blat na własną rękę. W tym drugim przypadku trzeba konieczność sprawdzić, czy stelaż udźwignie wybrany przez nas blat – szczególnie, gdy myślimy o modelu wykonanym z litego drewna.

Biurko elektryczne z blatem z litego drewna – piękne i ponadczasowe, ale czy praktyczne?

Blaty biurek elektrycznych wykonywane są z różnych materiałów. Popularnością wśród zwolenników solidnych i ponadczasowo stylowych mebli cieszą się blaty drewniane, produkowane m.in. z drewna dębowego i orzechowego.

Blat dębowy prezentuje się niezwykle elegancko i szlachetnie. Posiada naturalnie ciepły wygląd. Jest przyjemny w dotyku i optymalnie twardy. Producenci oferują różne rodzaje wykończenia dębowych blatów. Biurka z blatami dębowymi rustykalnymi doskonale odnajdują się w aranżacjach loftowych, skandynawskich, japandi i rustykalnych, czyli w wystrojach lubiących naturalne materiały oraz designerskie, nieco surowe meble i dodatki. Natomiast biurka z blatami dębowymi w klasie AB posiadają gładką, jednolitą powierzchnię bez rzucających się w oczy sęków i spękań. Pasują w zasadzie do każdego wnętrza. Łatwo wkomponować je zarówno w klasyczne, jak i bardziej nowoczesne aranżacje.

Biurko elektryczne może zostać wyposażone także w blat orzechowy. Orzech amerykański to ekskluzywny gatunek drewna, importowany z Ameryki Północnej. Charakteryzuje się przepięknym, brązowo-fioletowym wybarwieniem, twardością, doskonałą wytrzymałością i perlistą strukturą. Wyjątkowe właściwości i niepowtarzalny wygląd wiążą się z wyższą ceną materiału w porównaniu do europejskich gatunków drewna.

Niezależnie od użytego gatunku, drewniany blat powinien zostać odpowiednio zabezpieczony, aby nie ulec przedwczesnemu zniszczeniu. Naturalne drewno wymaga regularnej konserwacji. Czynności pielęgnacyjne ułatwiają preparaty dedykowane drewnianym powierzchniom.

Najważniejszy jest stelaż biurka elektrycznego

Solidny i dopasowany stelaż biurka elektrycznego bez problemu udźwignie ciężki blat z litego drewna. Wybierając stelaż elektryczny, należy koniecznie sprawdzić jego udźwig (maksymalne obciążenie) oraz pamiętać, że w podaną przez producenta wartość wlicza się nie tylko sam blat. Trzeba wziąć pod uwagę ciężar sprzętu komputerowego i wszystkich innych przedmiotów, którymi zamierzamy obciążyć biurko. Na rynku znajdziemy obecnie konstrukcje standardowe 2-nożne z udźwigiem 175 kg oraz konstrukcje 4-nożne z udźwigiem aż... 350 kg! Dla takich stelaży nawet duże i grube blaty drewniane nie stanowią większego wyzwania.

Nie bez znaczenia pozostaje jakość stelaża. Zmiana wysokości blatu powinna przebiegać cicho i płynnie. Biurko musi zapewniać identyczną stabilność na każdym pułapie – również tym najwyższym. Samo utrzymanie blatu to za mało dla komfortu i ergonomii pracy. Upewnijmy się, że stelaż bazuje na solidnych i sprawdzonych komponentach. Dużo o jakości produktu powie nam okres gwarancji udzielanej przez producenta.

Konsultacja rozwieje wątpliwości

Jeżeli mamy już kupiony lub upatrzony blat, warto skontaktować się z producentem/dostawcą stelaży elektrycznych i poprosić o pomoc w wyborze kompatybilnej konstrukcji. A jeśli jeszcze nie znaleźliśmy idealnego blatu, producent/dostawca stelaży elektrycznych podpowie nam, za jak dużym i ciężkim blatem możemy się rozglądać. Firmy dostarczające elektryczne stelaże do biurek często posiadają w ofercie także blaty, zapewniając klientom kompleksową obsługę.

Gdy mamy niestandardowe potrzeby...

W przypadku niestandardowych potrzeb, warto poszukać producenta personalizowanych biurek elektrycznych. Biurko zostanie wówczas zaprojektowane i wyprodukowane specjalnie dla nas. Wykonawca pomoże nam w dobraniu blatu i stelaża elektrycznego, tak aby mebel spełniał nasze indywidualne potrzeby, a wszystkie elementy perfekcyjnie ze sobą współgrały. Projekt możemy doposażyć w dowolne moduły. Nawet szuflada do biurka będzie dokładnie taka, jak sobie zażyczymy.

(artykuł partnera)

Więcej artykułów

Copyright © 2017-2019 192-168-1-1.pl | Polityka Prywatności | Redakcja