192.168.1.1

Miernik tłumienia optycznego - jak go używać w instalacjach światłowodowych?

Chcesz ocenić wydajność i jakość instalacji światłowodowej? W takim razie miernik tłumienia optycznego jest narzędziem, bez którego się nie obędziesz. Przygotowaliśmy dla Ciebie artykuł, z którego dowiesz się więcej na temat tego w jaki sposób działa to urządzenie, a także jak poprawnie z niego korzystać. Zapraszamy do lektury!

Miernik tłumienia optycznego - podstawowe informacje

Głównym zadaniem tego urządzenia, jak wskazuje jego nazwa, jest określanie wartości tłumienia optycznego, czyli utraty mocy sygnału świetlnego na danym odcinku trasy światłowodowej. Dzięki temu po przeprowadzeniu testów można poznać jakość i wydajność danej sieci.

Miernik tłumienia optycznego podczas pomiaru emituje światło o określonej długości fali do przewodu światłowodowego. Następnie z różnych punktów odbiera odbitą lub przepuszczoną wiązkę i poddaje ją szczegółowej analizie. Tłumienie zostaje obliczone na podstawie różnicy w mocy sygnału wejściowego i wyjściowego.

Wszystko to sprawia, że miernik tłumienia optycznego jest narzędziem, które przydaje się nie tylko przy diagnostyce i monitoringu sieci światłowodowej, ale także przy pracach konserwacyjnych oraz instalacji. Jego użycie może przyczynić się do znacznie szybszego znalezienia usterki takiej jak uszkodzone przewody, niedokładne złącza i nie tylko.

Miernik tłumienia optycznego - jak używać?

Prawidłowego używanie miernika nie jest trudne, ale wymaga odpowiedniego przygotowania. Przedstawiamy cały proces w paru prostych krokach:

  1. Na początku miernik tłumienia optycznego powinien być skonfigurowany zgodnie z instrukcją producenta. Należy również wybrać długość fali odpowiadającą używanym światłowodom oraz ustalić zakres pomiarowy.
  2. Przed użyciem miernika, należy upewnić się, że instalacja światłowodowa jest odpowiednio przygotowana. Powinna być wolna od zanieczyszczeń na punktach pomiarowych.
  3. Należy podłączyć sondy optyczne do urządzenia oraz przewodów kalibracyjnych. Następnie wystarczy uruchomić procedurę, dzięki której miernik tłumienia optycznego wykona pomiar tłumienia.
  4. Proces powinien być powtórzony dla kolejnych odcinków trasy światłowodowej.
  5. Po wykonaniu powyższych czynności należy sprawdzić wynik i zinterpretować je poprzez porównanie z dopuszczalnymi limitami określonymi w specyfikacji systemu.

Miernik tłumienia optycznego i nie tylko - gdzie dostać?

Jeżeli planujesz kupić jakościowy miernik tłumienia optycznego, skorzystaj z oferty renomowanych sklepów z tego typu urządzeniami. Szczególnie mocno polecamy stronę internetową należącą do Interlab. Znajdziesz tam najlepsze rozwiązania z branży światłowodowej i telekomunikacyjnej. Wszystko to w bardzo atrakcyjnych cenach.

W Interlab zakupisz także wiele innych narzędzi przydatnych przy testowaniu i montażu okablowania światłowodowego i nie tylko. Dostaniesz tam systemy czujnikowe, mierniki produkcyjne czy profesjonalny tester okablowania różnego typu.

Odwiedzając Interlab poznasz także najnowsze nowinki technologiczne z branży telekomunikacyjnej i nie tylko. Dowiesz się między innymi, czym jest Eye Tracking i jak możesz wykorzystać go w swojej firmie i działaniach. Sprawdź www.interlab.pl/news/czym-jest-eye-tracking.html, jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej!

(Artykuł partnera)

Więcej artykułów

Copyright © 2017-2019 192-168-1-1.pl | Polityka Prywatności | Redakcja